Panorama 360

Panorama sferyczna to nowoczesny i niezwykle atrakcyjny sposób przedstawiania otaczającego nas świata w postaci fotografii obejmującej wszystko to, co znajduje się wokół aparatu.  Dzięki temu osoba oglądająca zdjęcie ma realistyczne wrażenie przybywania w miejscu wykonania fotografii z możliwością swobodnego rozglądania się w dowolnym kierunku, także w dół i w górę. Do tego dochodzi możliwość przybliżania i oddalania obrazu – jednym słowem: to użytkownik decyduje co, kiedy i w jaki sposób ogląda.

Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość kompletnego zwiedzenia prawdziwego obiektu nie ruszając się sprzed komputera – oglądający mogą najpełniej doznać wirtualnej rzeczywistości obiektu i zaplanować pobyt, zakup lub wynajem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku nieruchomości, jachtów, samochodów itp. dóbr, gdyż pozwala zaoszczędzić czas poświęcany na wysyłkę klientom dodatkowych zdjęć oraz umożliwia wstępną selekcję osób zainteresowanych ofertą (osoby wykazujące zainteresowanie po objerzeniu zdjęć sferycznych posiadają już odpowiednia wiedzę na temat tego, czego mogą się spodziewać). Jednocześnie w ten sposób ogranicza się ryzyko rozczarowania potencjalnych klientów wynikającego z rozbieżności pomiędzy tym, co sobie wyobrazili oglądając zwykłe zdjęcia, a tym, co zobaczyli w rzeczywistości.

Wszystko to sprawia, że zdjęcia sferyczne są idealnym, potężnym narzędziem marketingowym, nie tylko przykuwającym uwagę odbiorcy, ale również wspomagającym proces selekcji i podnoszącym jakość sprzedaży.

Przy tworzeniu zdjęć panoramicznych standardowo stosuję techniki optymalizacji rozkładu światła (HDR), a w przypadku takiej konieczność dokonuję obróbki graficznej. Wszystkie panoramy spełniają rygorystyczne wymogi Google dotyczące parametrów technicznych fotografii umieszczanych w serwisie Google Street. Wykonane przeze mnie zdjęcia sferyczne bez żadnego problemu mogą być umieszczane na Facebooku – są one automatycznie rozpoznawane jako panorama 360 stopni.

Niezależnie od powyższego, istnieje możliwość wykonania krótkiego filmu prezentującego sfotografowane  otoczenie wg koncepcji autora – format filmu może być dostosowany np. do oglądania na telefonie.

Oferta jest skierowana do wszystkich, którzy chcą w sposób profesjonalny zaprezentować swoją firmę/produkt/usługę. W szczególności zachęcam do tego właścicieli hoteli, pensjonatów, prywatnych apartamentów, restauracji, pubów, sal bankietowych, centrów konferencyjnych, parków rozrywki, salonów urody, SPA, gabinetów medycznych, developerów, pośredników nieruchomości, dekoratorów wnętrz, dealerów i firmy zajmujące się sprzedażą/wypożyczaniem samochodów, jachtów, łodzi motorowych dekoratorów wnętrz i właścicieli salonów/centrów  handlowych.

 

Przykład wirtualnego spaceru umieszczonego na stronie www:

Zdjęcie sferyczne w serwisie Google:

street

 

Przykład prezentacji łazienki w formie filmu dostosowanego do oglądania na telefonie: